www.andreaspinarova.cz

Kurzy Slackline pro začátečníky
Park Podviní, Praha 9

Více o Slackline 

V období jaro - podzim pořádám kurzy SLACKLINE pro začátečníky, které se konají v Parku Podviní, Praha 9.

AKTUÁLNÍ TERMÍN není vypsán, chcete-li si chůzi po lajně vyzkoušet, pište na andrea@osobnitrenerka.com.

Popis kurzu Slackline pro začátečníky

Cíl kurzu: osahat si lajnu a vyzkoušet si, zda je možné se po ní i projít :)

Místo konání: Park Podviní, Praha 9

Kapacita kurzu: 6 osob (minimálně 3 účastníci)

Doba trvání: 60 minut

Cena: 500 Kč / osoba

Aktuální termín není vypsán, v případě zájmu nebo pro rezervaci pište na andrea@osobnitrenerka.com

Ač se to zdá ze začátku neuvěřitelné, za 1,5 hodiny snažení lze pár kroků skutečně udělat. K dispozici bude více typů lajn. Můžete si tedy vyzkoušet rozdíl mezi jednotlivými materiály a šířkami a budu se snažit Vám dát co nejvíce tipů do začátků Vašeho SLACKLIFE ;-)

Cíle kurzu Slackline

Co mám očekávat?

Na úvod se krátce seznámíme s tím, jak slackline vypadá a jaké jsou základní druhy. Ukážeme si, jak slackline napnout a následně se pustíme do prvních krůčků.
Začátky nejsou vždy úplně jednoduché, ale díky vysvětlení a praktické ukázce několika základních pravidel a vzájemné pomoci to bude jednodušší. Začneme na krátké lajně velmi nízko nad zemí, takže se do nacvičování může pustit téměř každý. Začínat na slackline ve skupině má tu výhodu, že si budeme pomáhat navzájem a radost z prvních pokroků bude skupinově intenzivnější.

Slackline je moderní provazochodectví, kde se na rozdíl od toho klasického nechodí po ocelovém laně s tyčí v rukou, ale po napnutém textilním popruhu. Tento textilní popruh se napne mezi dva stromy a můžete začít. Rovnováha se udržuje pouze vlastním tělem. Jedná se o zábavu a sport, který trénuje a posiluje koordinaci pohybů, rovnováhu a především rozvíjí jak po fyzické, tak i psychické stránce. Slackline lze využít jako zábavu, ale zároveň jako rehabilitační pomůcku na bázi nestabilních ploch, či jako doplněk k tréninku jiných sportů. Při pohybu na slackline zapojujete a posilujete svaly hlubokého stabilizačního systému, trénujete rychlost reakcí, koordinaci pohybů, rovnováhu a to vše nejlépe za předpokladu čisté hlavy a plné koncentrace.

Slackline je opravdu pro každého

Nemusíte chodit mezi vysokými skalami, abyste poznali esenci té pravé rovnováhy. Stačí i lajna kus nad zemí. Po prvních krůčcích budete tvrdit, že to nejde. Ale s každým dalším pokusem se najednou začne tělo adaptovat na nový pohyb a zlepšovat se. Radost z každého dalšího kroku, kdy jste v sobě našli zase o kus rovnováhy více, je návyková. Budete chtít zkoušet hledat rovnováhu znovu a znovu.

Co si z kurzu odnesu?

Výsledkem bude seznámení se s velkým fenoménem zvaným slackline. Poznání sebe skrz práci s rovnováhou, a to nejen tou fyzickou, ale i duševní, která je pro vyrovnanou chůzi na slackline potřeba. Dostanete tipy, díky kterým bude pro vás úvod do tohoto zajímavého sportu či volnočasové aktivity mnohem jednodušší. Pozor, chození po slackline může být těžce návykové!

Více o Slackline